Begonit Taşı

İçindekiler

Begonit Taşı

Begonit Taşı Nedir?

Begonit taşı, birbirinden farklı ebatları ile doğal granit küp parkenin alternatifi olarak kullanılmaktadır. Bergama graniti taşlarının döşenmesiyle taşların arasında ortaya çıkan geniş aralıklar ve taşların yüzeylerindeki düzgün olmayan kırma izleri bu parke taşıyla yapılan döşemelerde bulunmaz. Dolayısıyla doğal granit parkeden estetiği diğer beton elemanlarından da kesinliği bünyesinde barındıran begonit taşı; yol, bahçe ve park düzenlemesi yapmak isteyip estetik kaygı güden müşterilerimizin ilk tercihlerindendir.

Bu taş türü çok miktardaki renk ve yüzey çeşitliliği sayesinde uygulama yapılacak alanda bir çok desenin uygulanabilirliğine zemin hazırlamaktadır. Kavisli yollarda ve sıkışık alanlarda döşeme yapılacak birçok taş işlemden geçmek zorunda iken begonit parke taşının her alanın geometrisine uygun biçimleri ile böyle bir zorunluluğu bulunmamaktadır.

Belirttiğimiz üzere klasik yapısına rağmen klasik taş elemanları kadar uygulama zorluğu olmayan ve dayanıklılığı ile dikkat çekecek bir sonuç ortaya koyan begonit parke taşı, estetik düşüncelere sahip olanlara hitap ediyor.
Begonit parke taşı ile ilgili bir diğer husus da bu çalışmalarda kullanılmak üzere üretilen dekoratif bordürlerdir. Dekoratif ordürler kuvars, bazalt, granit agregalı ve yüzeyi kumlamalı imal edilmektedir. Bu bordür türlerinin uygulanması sahanın sağlığını koruduğu kadar begonit parke taşı çalışmalarının estetik görünümünü de artırmaktadır. 

Begonit taşının uygulanması müşterilerimizin istekleri doğrultusunda düz, eğri, dairesel ve yelpaze şeklinde yapılabilir. Bu parke taşıyla akla gelebilecek her türlü şekil, yazı ve logo uygulanabilmektedir.

Göz atın: Begonit Taşı: Özellikleri ve Avantajları

Çiftlikköy | Begonit Taşı Döşemesi
Çalışma günlüğümüze göz atın
begonit taşı

Begonit Taşı Nerelerde Kullanılır?

Begonit taşları da diğer beton parke elemanları gibi geniş kullanım sahasına sahiptir. Begonit taşı;
• Araç ve yaya yollarında
• Park ve bahçe düzenlemelerinde
• Halk meydanlarında• Peyzaj düzenlemelerinde
• Dar ve kavisli her yerde kullanılmaktadır.

Begonit Taşının Avantajları

Kullanıldığı her projede;
• Estetik görünümü,
• Çabuk uygulanabilirliği,
• Her projeyi tamamlayabilirliği,
• Projelerin tamamında kullanılabilirliği,
• Kolay temin edilebilirliği,
• Ustasının hızlıca istihdam edilebilirliği gibi özellikleriyle ön plana çıkmaktadır.

Göz atın: Begonit Taşının Dayanıklılığı ve Uzun Ömürlülüğü

begonit taşı

Begonit Taşı Modelleri

Begonit taşları uygulanabilecekleri yüzeylere göre üretilmektedir. Bu yüzeyler renkli, beton, mineral ve kumlamalı yüzeylerdir. Renkli begonit taşı siyah, kırmızı, sarı, lacivert, yeşil, gri ve beyaz gibi renklere sahiptir. Kumlamalı begonit ise granit, kırmızı, sarı ve bazalt siyahı çeşitlerine sahiptir.

Göz atın: Begonit Taşı: Estetik ve Görsel İmkanlar

Begonit Taşı Nasıl Döşenir?

 Öncelikle döşeme yapılacak zeminde varsa çamur ve balçık çıkarılır. Suyun taş üzerindeki akış rotası belirlenir. Parke döşemesi uygulamasının can alıcı noktası budur.

Döşeme yapılacak alanın yakınında gider var ise oraya veya müşterinin dilediği yere göre bu akış rotası düşünülmelidir. İstisnai bir durum yoksa eğer gider genellikle yaşam alanının bulunduğu tarafa doğru verilmez.
Uygulanacak ise eğer su oluğu ve bordür döşemesi gerçekleştirilir.
Zemin mıcır veya taş tozu ile doldurulur. Bu malzemeyi sıkıştırmak üzere kompaktörle(motorlu pres aracı) üstünden geçilir. Terazili bir çalışma yapılarak zemin hazırlanır. Müşterilerin isteğine bağlı olarak yapılacak motiflere uygun döşeme yöntemiyle begonit taşı döşenir.
İşin sonunda akılda soru işareti kalmaması ve müşterinin birtakım durumlardan memnun kalmama ihtimalinden kaynaklı çalışmanın bu kısmı anbean müşterilerimizin geri dönüşleri ve sağlanan fikir birliği ile ilerlemektedir.

Youtube’de faydalı bulduğumuz bir video:

Antalya | Begonit Taşı Döşemesi
Çalışma günlüğümüze göz atın

Begonit Taşı Fiyatları

Ülkedeki ekonomik koşullardan kaynaklı begonit taşı fiyatları ve işçiklik fiyatları günden güne değişmektedir. Fiyatlar ve begonit taşı döşeme işçiliği hakkında ayrıntılı ve güncel bilgi almak için Whatsapp’tan yazabilir, arayabilir veya size geri dönüş sağlayabilmemiz için aşağıdaki formdan iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

Parke Taşı Hakkında Her Şey
İçeriğimize göz atın

Sık Sorulan Sorular

Begonit taşı yüksek kaliteye sahip, dayanıklı ve estetik bir parke taşı türüdür. Renkleri ve desenleri çeşitlidir ve genellikle betondan üretilir. 

  • Parklarda
  • Bahçelerde
  • Peyzaj Çalışmalarında
  • Yollarda

 

Begonit parke taşı genellikle beyaz, gri, kahverengi, sarı, siyah, yeşil ve kırmızı gibi renklerde bulunur.

Öncelikle zemin temizlenir ve kum zeminin üzerine serildikten sonra kompaktör yardımıyla sıkıştırılır. Ardından begonit taşı düzgün bir şekilde döşenir.

Parke taşlarının bakımı ve temizliği, sürekli olarak toz, çöp ve diğer kirleri almak için süpürge veya fırça ile temizlenmesi, düzenli olarak yıkanması ve gerektiğinde boyanması veya yenilenmesi gerekir. Ayrıca, parke taşlarının kullanım alanına göre özel temizleyiciler veya vernikler kullanılabilir.

Begonit taşının ömrü, malzemenin kalitesine, döşenme şekline ve bakımına göre değişebilir ancak genellikle uzun yıllar boyunca dayanabilir.

Begonit parke taşı, dayanıklılık, estetik, uygun fiyat ve kolay bakım özellikleriyle diğer parke seçeneklerinden farklıdır. Ayrıca, çeşitli renk ve desen seçenekleri ile ev veya iş yerlerinin görünümünü değiştirmek için idealdir.

 
 
 
Önder Kuru

Paylaş:

Kimiz?

Halk arasında alışkanlık olmuştur; belli bir mesleği olmayanlara ne iş yaparsın diye sorulduğunda “kaldırım mühendisiyim” der. Oysa Osman Çavuş tam 85 yaşına kadar ekmeğini kaldırım taşı döşeyerek; deyim yerindeyse ekmeğini taştan çıkarmış, çocuklarını taştan kazandığı ile büyütüp yetiştirmiş. 

Diğer Gönderiler
Antalya | Parke Taşı Döşemesi

1. Gün Antalya’daki  parke çalışmamızın ilk gününde 1700 metrekarelik yol ve meydan çalışmasının öncesinde toplam 18 adet olan 13’er metrekarelik ceplerin döşemesine başladık. Öncelikle, döşeme

Devamını Oku »
Yalova | Begonit Taşı Tamiratı

Bugün (24 Haziran 2023) öğleden sonra, Yalova’nın Elmalık köyünde bulunan bir çiftliğin bahçesinde, daha önceden döşemesini gerçekleştirdiğimiz begonit taşının alana paletli iş makinesinin girmesinden dolayı bozulması ve aşınması üzerine 250 metrekarelik alanın sökümünü yapmak ve aynı taşları kullanarak yeni bir döşeme işlemine başlamak için harekete geçtik.

Devamını Oku »
Çınarcık | Parke Taşı Tamiratı

Bugün (6 Haziran 2023) Bilal Bey’in bahçesinde gerçekleştirdiğimiz parke çalışmasının ilk günüydü. İşe, eski ve yıpranmış parkeleri sökerek başladık. Bu, bahçenin yenilenme sürecinde atacağımız önemli bir adımdı.

Devamını Oku »

Çalışmanız İçin teklifimiz var!